Herkese merhaba.

Sizlerle uzun bir zamandır film incelemesi paylaşamamanın utancı içerisindeyken uzun zamandır izlemek istediğim fakat bir türlü fırsat bulamadığım bir filmi vakit bulmuşken izledim ve hiç vakit kaybetmeden paylaşmaya karar verdim.

aşk-olsun-dinle

Aşk Olsun.

Baş rollerini İlker Aksum, Sedef Avcı, Selen Seyven ve Kenan Ece’ nin paylaştığı filmimizin yönetmen koltuğunda Murat Serezli ve Neslihan Yıldız Atak oturuyor. Senaryosu Eşref Dinçer’e ait olan film Film Bahçesi yapım şirketinin eseri.

Oyuncu kadrosu hakkında daha fazla bilgi vermek isterdim lakin film bu iki çift arasında geçtiği için genel olarak çok fazla figüran kullanılmış. O yüzden derhal size filmden bahsetmek istiyorum.

Filmimiz her ne kadar Ozan ve Pınar’ın aşkını anlatsa da hikaye tamamen Caner ve Ceyda’ nın aşkından beslenip ilerliyor.

Ozan ‘Aşk Doktoru’ olan bir yazardır, lakin bilindiği üzere terzi kendi söküğünü dikemediği için yalnız bir adamdır. Durumdan rahatsız olan annesinin gönlünü almak için sekreteriyle beraber annesine bir oyun oynarlar. Yalancı gelinini pek bir seven annesi, gelini için alışverişe çıkar. Alışveriş esnasında annesinin bir an kaybolmasını fırsat bilen Ozan, tesadüfen Pınar’a denk gelir yaşadıkları tatlı sert alışveriş macerasından sonra Ozan, Pınar’dan hoşlanmaya başlar. Ozan’ın hastası olan Ceyda’nın emri vakisi üzerine eski sevgilisini kıskandırmak için katıldıkları bir yemekte Ozan ile Ceyda sevgili rolü yaparlar, karşılarında da Pınar ve Caner ikilisi vardır. Gece aslında güzel başlamışken işler hiç de Ozan ve Ceyda’nın istediği gibi ilerlemez ve hezimetle sonuçlanır. İlerleyen zamanlarda Ozan tesadüfen, Pınar’ın da aslında aşk doktoru olduğunu ve o gecenin bir düzmece olduğunu öğrenir. Ozan, Pınar’dan hoşlandığı için artık işini şansa bırakmaktan vazgeçer ve Pınar’a doğru bir adım atar. İkilimiz kendi tatlı sert aşklarını yaşarken aynı zamanda Ceyda ve Caner’ in aşklarını tedavi ederler. Her şey yoluna girmeye başlamışken Pınar, Ozan’ ın aşkından şüphe duyar ve araları açılır. Ozan bu durumu telafi etmek için çok çabalar lakin Pınar endişe duymaktadır. Onların arası açıkken Ceyda ve Caner şizofrenik aşklarını mutlu mesut yaşamaktadırlar. Lakin aksilikler biter mi? Ceyda ve Caner’in düğün günleri Caner’in annesi tarafından baltalanır. Ceyda ve Caner’e yardım etmek için çabalayan doktorlarımız yeniden bir araya gelirler. Hem Ceyda ve Caner’in ilişkilerini hem de kendi ilişkilerini kurtarma fırsatı yakalayan çiftimiz yanlış anlaşılmaları ve problemleri karşılıklı fedakarlıkla çözerken, Ceyda ve Caner ikilisi için de dönüm noktası olabilecek nitelikte belgelere ulaşırlar. Doğru zamanda, doğru adımlar atan doktorlarımız Ceyda ve Caner’ in ilişkilerini de, kendi ilişkilerini de kurtarırlar ve filmimiz mutlu sona ulaşır.

Açıkçası ilk kez bir filmi hata aramadan, kusur bulamadan izledim diyebilirim. Gerek oyunculuklar olsun, gerek devamlılık ve çekimler olsun oldukça başarılı ve takdire şayan.

Türk sinemasının gelişerek ve güçlenerek ilerlemeye başladığını görmek bence gerçekten çok güzel. Aşk Olsun her ne kadar standart romantik komedi çizgisinin dışında olmayan bir film olsa da, her an yüzünüzde bir tebessüm ile izleyeceğinize eminim. Temposu yüksek, duygusu yüksek, eğlencesi yüksek, konusu şahane olan bu film, benim hafızamda muhtemelen çok uzun süre yer edecek ve eğlenceli bir film izlemek istediğimde elim ilk bu filme gidecek.

Sizlerinde izlediğiniz, beğendiğiniz, hoşunuza giden böylesi işler varsa benimle paylaşmanızdan mutlu olurum. Yorumlarda buluşalım.

Huzurla kalın.

Reklamlar