Herkese merhaba.

Sizlerle çok sevdiğim ve incelediğim albümleri paylaşmaya devam ediyorum bildiğiniz üzere. Sırada ise benim için yaz aylarına damgasını vuran, imzasını atan, bu yazı sallayan bir albüm var. Toz Duman.

Emrah-Karaduman-Fotograf-e1434545150331

Uzun zamandır müzik piyasasının içinde olmasına rağmen henüz kendi albümünü çıkarmamış olan Emrah Karaduman, bu sessizliğini iyi ki bu zamana kadar korumuş. Zira sadece albüm yapmış olmak için yapılan albümlerden çıkan şarkıların çokta uzun soluklu olmadığını biliyoruz. Fakat Emrah bu albümünde diğer arkadaşlarına aranje ve beat hazırlarken, kendi kariyeri içinde sessiz sedasız ilerlediğini kanıtlamış. Parçalar gerçekten hem sound olarak hem de beste olarak oldukça güçlü ve başarılı.

Derhal albümün sıralı parça listesini  ve şarkıları seslendiren sanatçıları sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1. İntikam ( Feat.Demet Akalın )
  2. Nerden Bilecekmiş ( Feat.İrem Derici )
  3. Kırk Yılda Bir Gibisin ( Feat.Murat Dalkılıç )
  4. Aşkperest ( Feat.Emir )
  5. Bu Kalp Durmaz ( Feat.Özgün )
  6. Cefalar ( Feat.Zeynep Bastık )
  7. Işınla Bizi ( Feat.Ege Çubukçu )
  8. Pluton

Doğan Music Company etiketiyle satışa sunulan albüme çıkış parçası olarak İntikam seçilmiş ki dinleyici kitlesine ve sosyal medya gücüne bakacak olursak, şarkının solisti Demet Akalın olunca ne kadar doğru bir karar olduğunu anlıyoruz. Ayrıca ‘Pluton’ adlı parça tamamen Emrah Karaduman’ a ait olan beat bir parça. Albümüne böylesi bir şarkıyı ekleyerek tek başına da müzik piyasasında var olabileceğini dosta düşmana göstermiş olmalı.

Listede son yılların en popüler isimleri İrem Derici, Murat Dalkılıç, Emir, Özgün ve Türkçe rapin en başarılı isimlerinden Ege Çubukçu’yla beraber Zeynep Bastık’a da rastlıyoruz. Bir çoğumuzun bildiği gibi Zeynep Bastık uzun zaman Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini yapmıştı. Geçtiğimiz kışta söz, müzik ve klibi Murat Dalkılıç’ a ait olan ‘Fırça’ singleını çıkarmıştı. Solo kariyerine başarılı bir başlangıç yapan Zeynep’ in de bu sektörün başarılı isimleriyle bu albümde yer alması adından uzun süre bahsettireceğine ve gerçekten başarılı işlere imza atacağının sinyalini vermekte.

Velhasıl kelam Emrah’a dönecek olursak, müzik ve aranjelerin kendisine ait olan bu başarılı albüm kariyerinin mihenk taşlarından olacaktır elbet. Alışık olduğumuz basic pop alt yapısını, house müzik ile harmanlayıp bizlere enfes tatlar denetmesi kendi yolunda ilerlemek istediğini gösteriyor. Desteklenmeli. Her gün sokakta duyduğumuz sıradanlıktan uzaklaşıp böylesi kailteli işlere rastlamak hepimize iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Diğer yazılarımda da olduğu gibi tekrar belirtmek istiyorum ki lütfen sanata, sanatçıya ve emeğe saygı için albümü ve parçaları sadece yasal mecralardan edinip dinleyelim.

Ülkemizin karanlık bir karmaşa içerisinde olduğu şu dönemlerde bize en iyi gelecek, bizleri birleştirecek olan şey sanattır. En hızlı şekilde ulaşıp, ortak dili konuşabileceğimiz sanatta müziktir. Lütfen müziği susturmayalım. Müzik ile birleşelim. Sanata dokunmaktan korkmayalım, kaçınmayalım.

Sizlerinde hoşunuza giden albümleri veya beğendiğiniz sanatçıları benimle yorum olarak paylaşmanızdan mutluluk duyarım.

Huzurla kalın.

Reklamlar