Herkese merhaba!

Bildiğiniz üzere vizyondaki filmleri izlemek ve sizlerle paylaşmak en büyük hobim oldu artık. o yüzden lafı daha fazla uzatmadan derhal başlıyorum.

492000.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Yazan ve yöneten Özcan Deniz. Hal böyle olunca daha önce ki Özcan Deniz filmlerinde olduğu gibi baş rolde görmeyi bekledik kendisini lakin baş rolde karşımıza yeni nesil olarak adlandırılan jenerasyonun iki ‘Sevimli’ ismi çıkıyor. Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan. Dizikolik arkadaşlar hemen iki ismi de hatırlayacaklardır elbet ama öyle olmayanlar muhtemelen Ayça’ yı tanıyamayacaklardır. Kendisini ilk olarak ‘Dinle Sevgili’ adlı dizide görmüştük, şu anda da cuma günlerinin reyting rekortmeni dizisi ‘Karagül’ de görmekteyiz. Harkulade duru bir güzelliği ve gerçekten müthiş bir oyunculuk performansı var. Filmimizin oyuncu kadrosuna geri dönecek olursak; Türkan Kılıç, Cem Avnayim, Taner Turan, Burçin Birben, Ahmet Özaslan, Evrim Doğan gibi isimler eşlik ediyor Şükrü ve Ayça’ ya. Filmin yapım şirketi sizi şaşırtmayacak sanıyorum. Elbette Avşar Film ve DNZ Film ortak yapımı. Lakin bir de Warner Bros etiketine rastlıyoruz ki sanırım filmin giriş jeneriği onların eseri. Sanat yönetmeni Fırat Yünlüer, görüntü yönetmeni ise Vedat Özdemir. Daha önce de belirtmiştim ben film yönetmeni kadar görüntü ve sanat yönetmenine de çok önem veriyorum.

Baş rolümüz Zeliş yaşadığı lüks ve rahat hayata rağmen mutlu değildir. Göğsünde doğum lekesi olarak bulunan ZÇ harflerinin onu bu hayattan kurtaracak, mutluluğa eriştirecek olan prensin isminin harfleri olduğunu düşünmektedir. Zeliş eşsiz hayal gücü ve kendi dünyasında yaşarken sırf babası üzülmesin diye en yakın arkadaşının abisi ile evlenecektir. Derken nişan günü Zeliş bu istemediği hayata kendini hazırlamaya çalışırken hiç beklemediği bir anda karşısına Zarok çıkar. Tesadüfi karşılaşmaları çığlıklarla devam ederken Zarok korkar ve kaçarken ayakkabısının tekini düşürür. Bunu bulan Zeliş hayatının değişeceğini ve bunun bir işaret olduğunu anlar. Zarok’ u bulmaya karar verir. Yaşadığı bir kaç macera ve talihsiz kazanın ardından Zarok’ u bulur. Ama bir sorun vardır. Zarok’ hayatını hırsızlık yaparak sürdüren ve sefalet içerisinde, tek başına yaşayan biridir. Zeliş’ in gözü her ne kadar görmesede Zarok bu durumu asla unutmaz. Filmin önemli noktaları aslında Zarok’ un hayatında gizlidir.Geçmişte yaşadıkları, kaybettikleri, çaldıkları ona vicdan azabı çektirmektedir. Gel zaman, git zaman Zarok ve Zeliş bu imkansız aşkın peşinden sürüklenirken işler karışır ve Zarok ve Zeliş’ in hayatlarının geçmişte kesiştiği ve Zarok’ un tüm pişmanlıklarının sebebinin Zeliş olduğu ortaya çıkar. İşler karışır ama film müthiş bir sevimlilik ve korkunç bir tehlike ile devam eder.

Ülkemizin fazlasıyla gergin ve karmaşık bir gündeme sahip olduğu şu günlerde, gündemden biraz olsun uzaklaşmak, biraz gülümseyip rahat bir nefes almak istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir film. İnternette film hakkında ne kadar güzel yorum okuduysanız hepsini fazlasıyla hak etmiş. Bir kaç yerde devamlılık hatası yakaladım sanıyorum ama filmi asla etkilemedi bende.

Duygusu, sanatsal sahneleri, eğlencesi, sakarlığı, ve aşkı bol bir film olmuş. Tüm kadronun ve ekibin ellerine sağlık. Herkes işini severek yaptığını ve bu filme inandığını açıkça belli etmiş olmalı ki bu kadar şahane bir film çıkmış ekibin ellerinden.

Sizlerinde görüş, öneri ve izlememi tavsiye ettiğiniz filmleri yorum olarak bırakmanız beni mutlu eder.

Huzurla kalın.

Reklamlar