Utanç duyuyorum olanlardan, iğreniyorum, tiksiniyorum bu cehaletten. CAHİLLER!
Konunun ne olduğunu söylememe gerek var mı? Yoksa gündemi yeteri kadar takip edip her şeyi öğrendiniz mi?
              B90u1-zCIAABUa7
                       Özgecan Aslan….
Yok artık o aramızda. Bir daha olamayacak.
Gündem de ki tartışmalara değinmek istiyorum. Sosyal medyada herkesin/ bir çoğun dilinde idam edilsin. Sallandırılsın. Asılsın. Kesilsin.
YANLIŞ. Her ne yapmış olursa olsun kişinin yaşama hakkı var. En ağır, en katı cezalarla cezalandırılması tek dileğimiz. Ama o caninin yaptığını ona yapmak, onu kurtarmak olacaktır. Cazalandırma sistemimizin harkulade olduğunu söyleyemeyiz ama bahsi geçen canilerin cezalandırılabileceği çok güzel, gerçekten güvenli hapishanelerimiz var. En ağır, en büyük cezalarla cezalandırılmalı elbet.
Bugün idam edilsin, asılsın, katledilsin diyen arkadaşlar, yarın eğer bu cezalandırılma sistemi gelirse ülkemizin İran’a döndüğünü şeriatle yönetildiğimizi ileri sürüp başka bir isyan çıkaracaklar. Halk olarak amacımız yeni bir kaos ortamı yaratmak olmamalı. Dileğimiz, arzumuz sistemimizde yer alan adaletin yerini bulması yönünde olmalı. Sesimiz bunun için yükselmeli. Ve bence halkımız eğitilmeli. Evet şu anda hali hazırda devam eden bir eğitim sistemi var ama 20 yaşında gencecik bir insana tecavüz etmeyi, onu öldürmeyi düşünen zihniyetler varsa eğer iğneyi katile batıran sistem, çuvaldızı kendine batırmalı. Eksikler, hatalar, umursamazlıklar olduğu aşikar. Sistem bunun eğitimini de vermeli. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı, genç demeden. Herkes etik kuralları, toplumda yaşamayı öğrenmeli. Dinin, dilin, ırkın önemli olmadığı, herkesin herkese saygı duyması gerektiği, her açık giyinenin namussuz ve her kapalı giyinenin namuslu olmayabileceği öğretilmeli. Herkes eğitilmeli.
Yaşananların tamamen cehalet ve bilgisizlikten kaynaklandığına inanmaktayım. Din kisvesi altında canilerin savunulunmasına da ayrıca karşıyım. Cenneti kadınların ayağına seren bir din, bir kadını taciz edeni en ağır şekilde cezalandıracaktır.
Az önce popüler bir mecrada denk geldim bu söze ‘Günün özeti; 3 ERKEK BİR ADAM ETMEDİ. ÖLÜM BİLE UTANDI BUGÜN.’. Gerçekten öyle. Ölümü bile utandırabildik.
                Ekran Alıntısskjfhjk
Konu hakkında aslında söylenebilecek çok daha fazla şey var. Ama geri dönüşümüz yok. O yüzden gelecekte benzerlerinin yaşanmaması için, halkımız eğitilmeli.
Sizlerinde görüşlerinizi okumak beni mutlu edecektir. Görüşlerinizi paylaşmaktan korkmayın.
Huzurla kalın.
Tabii eğer bu şartlarda mümkünse…
Reklamlar