Merhabalar!

Sizlerle ilk inceleme ve eleştirimi paylaşmanın heyecanı içerisindeyim şuan.

Derhal başlıyorum.

En İyi Arkadaşım (My Best Friend’s Wedding)
1997 yapımı Romantik Komedi bir film. Başrollerinde Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz oynuyor. Yönetmeni ise yabancı romantik komedilerden aşina olduğumuz P.J. Hogan.

Film birbirlerine belirli bir yaşa geldiklerinde eğer hala evlenmemiş olursalar, evlenme sözü veren çok yakın iki arkadaşın hikayesi anlatmakta. “Konuya aslında fazlasıyla hakimiz yahu ikiside birbirine aşık işte söylemiyorlar sadece.” derken
aslında sadece kızın aşık olduğunu ve duygularının karşılıklı olmadığını görüyoruz. Olaylar birbiri içerisine karışıp ilelerken kızımız aşkını itiraf edip dahada karmaşık bir hale getiriyor. Filmin sonu ne kadar erkek karakterinde kıza aşık olacağını düşündürsede o işler öyle olmuyor ve beklenenden saptırarak şaşırtıyor senarist bizi. En sonunda çözüme ulaşılıyor ve başrollerimiz farklı hayatlarda mutluluğu yakalıyorlar.

Açıkçası film 1997 yapımı da olsa son dönemde izlemekten sıkıldığımız tarzlara taş çıkarır nitelikte. Oyunculuklar, sahneler, kurgular oldukça yerinde ve güzel. Çok fazla olmasada ben filmi beğendim.

Sizlerinde dikkatini çeken filmler varsa önerilerinizi bekliyorum.
Huzurla kalın!

Reklamlar